Wina, chleba i… Dusterów

Wina, chleba i… Dusterów
Szczegóły wydarzenia
Startujemy:

16 lipca - 16:00

Kończymy:

18 lipca - 16:00

Strona wydarzenia:
strona wydarzenia na Facebook
Organizator

Go! Duster

Email: goduster@goduster.pl Telefon: +48 506 943 206 Strona internetowa: Strona www organizatora
Miejsce spotkania

GoDuster Lubuskie

dokładny punkt do ustalenia

Słubice, Lubuskie, Polska

Julek był tu. Duster też!

Niesprawdzone acz znane już od dawna plotki donoszą, że podobno przez jedno z obecnych naszych województw przebiegał rzymski szlak bursztynowy… Tam, od razu szlak. Taka mała i niepozorna ścieżka, wydeptana przez szalonych niedobitków armii rzymskiej, którzy awanturniczo wybierali się w podróż po złoto Bałtyku.

Gdzie Rzymianie, tam drogi (nawet, jeśli to są ścieżki), a gdzie drogi (albo nawet ich brak), tam z całą pewnością nie może zabraknąć Dusterów poganianych przez Dusterowiczów i Dusterowiczki. Śmiemy domniemywać, że już wtedy niektóre szybsze i bardziej wytrwałe rzymskie rydwany miały na karoserii wygrawerowane napisy Duster. To w zasadzie nawet jest bardziej niż pewne. Najwięcej wątpliwości wśród badaczy tematyki Starożytnego Rzymu budzi jednak temat związany z tym, jaki system multimedialny był na pokładzie wspomnianych zaprzęgów bojowych. Nie będziemy wchodzić w paradę naukowcom, ale obstawiamy jednak 1.0 na WinCE. Tak nam podpowiada intuicja…

Lud rzymski stawiał na Dustery

Dustery, ponoć, były na tyle popularne, że lud rzymski zafascynowany ich osiągami, szczególnie tych rydwanów wolnossących, zwykle podczas igrzysk organizowanych ku ich pociesze, w przypływie euforii i po skosztowaniu trunków wszelakich, skandował swoje słynne: „Wina, chleba i Dusterów”. Wiemy, wiemy, że w tym miejscu pojawią się głosy niedowiarków, próbujących podważyć najnowsze doniesienia i odkrycia w tej materii, że niby nie o Dustery tam chodziło lecz o igrzyska. Ale zapewniamy Was, że właśnie o Dustery od samego początku chodziło. A żeby udowodnić, że nie prawimy tu farmazonów, to ukazujemy Waszym oczom prawdziwy materiał zdjęciowy z I wieku p.n.e. Ujęcie Dustera na kliszy Kodaka (a nie od dziś wiadomo, że Kodak na swoich kliszach kręcił materiały nawet na kutrze Noego).

Julek w opałach

A dla niedowiarków i tych, co chętnie się dowiedzą więcej na tematy związane z poczynaniami Rzymian na naszych zachodnich włościach mamy prawdziwe wydarzenie. Jest ono na tyle wystrzałowe, że nawet gdyby Starożytny Rzym nadal istniał, to po usłyszeniu o nim z całą pewnością po raz drugi zaliczyłby upadek. Ot choćby z kanapy, krzesła lub innego tronu.

W Julku (bo od Juliusza Cezara), czyli w lipcu, wybieramy się do krainy winem słynącej i płynącej, w gościnę do GoDusterLubuskie i Mudster Poland… Nawet Odra w tym miejscu, podobno, ma posmak winorośli.

Tak, to właśnie od dzisiaj wysyłamy posłów, konsulów, pendrive’ów i innych Internetów we wszystkie zakątki Polski i zagranicy, by ogłosić wszem i wobec, że Go! Duster wybiera się w lubuskie, by znowu poczuć smak przygody i na skrawku ziemi lubuskiej, tuż obok napisu „Julek był tu” dopisać słynne „Ja też tu byłem”.

Zarezerwujcie sobie trzy dni na niezapomniany wypad do Lubuskiego z Go! Duster.

Wpadajcie:

  • rodzinne i w pojedynkę,
  • Dusterami lub innymi samochodami (napęd 4×2 lub 4×4 według uznania, możliwości, chęci i posiadania),

Zabierajcie ze sobą:

  • dobry humor.

Szczegóły wypadu poznają wszyscy zainteresowani w osobnym wątku dyskusyjnym, poświęconym lubuskiemu wydarzeniu Go! Duster.

Zapraszamy do śledzenia wydarzenia (i całego wątku) na Go! Duster.

Bezpieczeństwo samochodów i uczestników – przede wszystkim.

Jeśli chcecie poczuć się jak prawdziwi Rzymianie, zatriumfować na ziemi lubuskiej, majestatycznie przejechać się odrzańskimi zakolami, usłyszeć brzdęk opadających szczęk na widok karawany Dusterów oraz zebrać słynne „Ave” od okolicznego ludu… to siodłajcie Dusterowe rydwany. Jedziemy do Julka!

Tylko wyobraźcie sobie ten spokojnie i miarowo upływający wraz z Odrą czas, pogawędki do białego rana o podbojach Galów, wyścigi na wybiegu w Lubuskie Maximus… Prawdziwa wspólna zabawa w iście cesarskim stylu.

Ave, Dustær!

wydarzenia Go! Duster

Na zakupy z GoDuster.pl

Dla oczu, dla ciała, dla przyjemności…

Nie tylko dla Klubowiczów, ale na pewno dla Dusterowiczów. W wolnej chwili, w przerwie między zdobywaniem nowych terenów i pokonywaniem kolejnych kilometrów albo wtedy, gdy po prostu zechcesz.

Zajrzyj do naszego sklepu z gadżetami i pomysłami Go! Shop.

Na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Na zakupy z GoDuster.pl

Dla oczu, dla ciała, dla przyjemności…

Nie tylko dla Klubowiczów, ale na pewno dla Dusterowiczów. W wolnej chwili, w przerwie między zdobywaniem nowych terenów i pokonywaniem kolejnych kilometrów albo wtedy, gdy po prostu zechcesz.

Zajrzyj do naszego sklepu z gadżetami i pomysłami Go! Shop.

Na pewno znajdziesz coś dla siebie.

GoDuster.pl medialnie, ale społecznie

GoDuster.pl © 2019-2023

Projektowanie stron: CAKEANDCHERRIES.COM

Go! Duster - serwis miłośników marki Dacia