Wielkopolska Wyprawa Dusterów

Wielkopolska Wyprawa Dusterów
Szczegóły wydarzenia
Startujemy:

18 marca - 17:00

Kończymy:

20 marca - 14:00

Strona wydarzenia:
strona wydarzenia na Facebook
Organizator

Go! Duster

Email: goduster@goduster.pl Telefon: +48506943206 Strona internetowa: Strona www organizatora
Miejsce spotkania

Ignalin

Ignalin 3

Wielkopolskie, Polska, 62-237

Tak było w 2021 roku

Były Jura i Kreda z Dusterosaurem i jego pobratymcami, był Julek z Imperium Romanum i jego zacne Dusterowe legiony na czele z Dusterionem Wielkim, był też bursztynowy szlak i Bursztynowa Komnata Dusterów w towarzystwie Chrupka Romanowa. Było tego tyle, że nawet ostatnie święta przesiąkły nie goździkami, piernikami, przyprawą korzenną i skórką mandarynek, lecz olejem, smarem, spalinami, błotem i kurzem. Wszystko za sprawą Dusterowego Ducha Świąt.

Nieskromnie mówiąc, to dzięki nam w zeszłym roku Mikołaj dotarł na czas z prezentami a początkowo złośliwy wspomniany Dusterowy Duch dołączył do stada i naprawdę nieźle się prowadzi. Zresztą każdy wie jak się prowadzi Duster. Nie za szybko, ale za to dusterowo.

Udało nam się skutecznie osadzić Dustera w dziejach historii, ale dotychczas nieco zaczerpniętej z innych okresów i innych terenów, nie do końca polskich, nie do końca swojskich. Właśnie dlatego naprawimy to już niebawem, bo tym razem poczet Dusterów, z Twoim Dusterem włącznie, bo nie wyobrażamy sobie, że nie dołączysz to tej zacnej wyprawy, rusza do Gniezna.

Błotnisty chrzest Dusterów

Nie będziemy opowiadać Wam całej historii Polski, bo wiecie co tam się wydarzyło. Ponoć jednak przed chrztem Polski w 966, w 915 i w 916 miał miejsce chrzest Dusterów 1.6SCe i 1.5 dCi z błota (TCe ochrzczono później). O tym, rzecz jasna, Długosz nie wspomniał. I właśnie dlatego tam jedziemy, by przypomnieć miejscowym o najprawdziwszej prawdzie, że tylko dzięki Wielkopolskiej Dynastii Dusterów mieli szansę zaistnieć Piastowie. Piasty były piętą achillesową ówczesnych Dusterów (ale to już wiecie).

Niektórzy badacze ówczesnych zdarzeń, zacne dzieje Wielkopolskiej Dynastii Dusterów określają swoistym Złotym Wiekiem Motoryzacji. Wprawdzie dosyć krótkim, ale jakże ważnym. Technologia silników spalinowych przeżyła swój wielki skok, bo dzięki rządom Dynastii Dusterów świat motoryzacyjny poznał instalacje LPG, i nawet CNG. O tym i o innych istotnych odkryciach i wynalazkach Wielkopolskiej Dynastii Dusterów niejednokrotnie wspomina w swoich kronikach gwarancyjnych jeden z ówczesnych autoryzowanych dealerów Renault/Dacia Gall Dusterski. Owszem, wiemy, że nie czytaliście tych kronik, bo są one dostępne jedynie w Wielkopolsce i jedynie do wglądu dla wybrańców. Wejścia do krypty z kronikami chroni straż honorowa z czterech Dusterów (1.0, 1.3, 1.5 i 1.6) stale zasilanych najczystszym e95 z pobliskiej gnieźnieńskiej mikrorafinerii.

Były to wspaniałe czasy, bo jeszcze przed Wielką podwyżką cen i Smutą półprzewodnikową.

Co planujemy podczas Wielkopolskiej Wyprawy Dusterów

Tak, planujemy odwiedzić krypty, poznać całą prawdę, odkryć pobliskie miejscowości, oświecić miejscowych (najprawdopodobniej długimi światłami), przeszukać pobliskie błota i asfaltówki.

Innymi słowy, od 18 marca od ok. 17:00 zaczynamy wyboisty, acz przyjazny dla 4×2 i raczej ciernisty dla 4×4, szlak odkrywania prawdy o Złotej Wielkopolskiej dynastii Dusterów. Zakręcimy się w okolicy do 20 marca do ok. 14:00, by potem wspólnie zabrać i roztrąbić wiedzę o Dusterach i ich złotym wieku na cztery strony świata albo na dwie, jak ktoś ma napęd na ośkę.

Standardowo proponujemy zabrać ze sobą dobry humor, bo wieczorami będziemy, jak zwykle, przy pieczeniu wcześniej upolowanego wolnossącego Dustera (obstawiamy te 105KM, bo 115KM są bardziej zwinne), omawiać plan wydarzeń następnego dnia zliczając, przy okazji, już posiadane zdobycze.

Pałacyk już się grzeje (jest miejscówka noclegowa – przyjemna, przyjazna dla czworonogów i zarezerwowana, ale bez żadnych wpłat) i czeka na poczet Dusterów, pałacowe duchy w gotowości, by straszyć i odstraszać. Progi ustawiono niżej, by nie były za wysokie.

Po prostu wsiadać i jechać. Proste, prawda? Dlatego właśnie czekamy na Ciebie, by się zapoznać lub ponownie spotkać i wspólnie bawić.

Chcesz poznać więcej szczegółów i dołączyć do Wielkopolskiej Wyprawy Dusterów – śmiało pisz do administracji Go! Duster lub zasilaj komentarze pod wydarzeniem. Odpowiedź otrzymasz praktycznie natychmiast.

Zapraszamy.

wydarzenia Go! Duster

Na zakupy z GoDuster.pl

Dla oczu, dla ciała, dla przyjemności…

Nie tylko dla Klubowiczów, ale na pewno dla Dusterowiczów. W wolnej chwili, w przerwie między zdobywaniem nowych terenów i pokonywaniem kolejnych kilometrów albo wtedy, gdy po prostu zechcesz.

Zajrzyj do naszego sklepu z gadżetami i pomysłami Go! Shop.

Na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Na zakupy z GoDuster.pl

Dla oczu, dla ciała, dla przyjemności…

Nie tylko dla Klubowiczów, ale na pewno dla Dusterowiczów. W wolnej chwili, w przerwie między zdobywaniem nowych terenów i pokonywaniem kolejnych kilometrów albo wtedy, gdy po prostu zechcesz.

Zajrzyj do naszego sklepu z gadżetami i pomysłami Go! Shop.

Na pewno znajdziesz coś dla siebie.

GoDuster.pl medialnie, ale społecznie

GoDuster.pl © 2019-2023

Projektowanie stron: CAKEANDCHERRIES.COM

Go! Duster - serwis miłośników marki Dacia